NADACE BOHUSLAVA MARTINŮ

Výsledky minulých ročníků

2016

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/829-vitezove-21-souteze-nadace-bohuslava-martinu-2016/

2015

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/617-vysledky-souteze-nadace-bohuslava-martinu-v-oboru-klavir-2015/

2014

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/219-vysledky/

2013

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/283-slavnostni-koncert-a-vysledky-souteze-nadace-bohuslava-martinu/

2012

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/301-vitezove-souteze-nadace-bohuslava-martinu-2012---v-oboru-violoncello/

2011

http://www.martinu.cz/cz/aktuality/317-vitezove-souteze-nadace-bohuslava-martinu-2011-obor-klavir/

 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů
26.11. - 28.11.2010
Obory klavírní trio a smyčcové kvarteto

Klavírní tria

1. CENA - PUELLA TRIO
Patočka Roman,   Vrbková Markéta,  Fialová Terezie

2. CENA -       ORBIS TRIO
Vilánková Petra,  Malíšek Petr, Gallin Stanislav

3. CENA - BÖHMIA  TRIO                                           
Junek Jakub, Vokáč Ivan,Böhmová Veronika

 

 

Smyčcová kvarteta


1. CENA - QUARTETTO DI GIOIA
Czajkowská Kristina,Zajíc Václav,Hegnerová Klára,Hrubý David

2. CENA -  MUCHOVO KVARTETO
Tomka Juraj, Matis Andrej, Prokešová Veronika, Mucha Pavol

Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
QUARTETTO DI GIOIA

 

Cena mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro –     koncertní vystoupení v rámci Pražského jara 2011:
PUELLA TRIO, QUARTETTO DI GIOIA


Koncertní vystoupení v rámci cyklu Českého spolku pro komorní hudbu v sezóně 2011-2012:
PUELLA TRIO, QUARTETTO DI GIOIA
 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů
3. 12.  - 4. 12. 2009
Obor HOUSLE


1. CENA - MICHAL SEDLÁČEK

2. CENA - BARBORA VALEČKOVÁ
                  KRISTÝNA KOČOVÁ

3. CENA - MAGDALÉNA MAŠLÁŇOVÁ
                  ONDŘEJ PUSTĚJOVSKÝ

Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
MICHAL SEDLÁČEK


Čestná uznání 
MARIE HUJEROVÁ
VÍT CHUDÝ


Cena Společnosti Josefa Hercla
ONDŘEJ PUSTĚJOVSKÝ

 

 


 

 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů
28.11. - 29.11.2008
Obor VIOLONCELLO


1. CENA - IVAN VOKÁČ

2. CENA -       KAREL CHUDÝ
JAN SZAKAL

3. CENA - PETR MAŠLÁŇ
VÁCLAV PETR


Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
KAREL CHUDÝ
A
VERONIKA BÖHMOVÁ (klavírní spolupráce)


Čestná uznání 
MARIE ŠIMKOVÁ
JAN ZVĚŘINA

 

 


 

 

 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů
30.11- 1.12.2007
Obor KLAVÍR

1. CENA - LADISLAV DOLEŽEL
   MARTIN LEVICKÝ

2. CENA -       neudělena

3. CENA - EVA PROCHÁZKOVÁ
   ANDREA VAVRUŠOVÁ

Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
LADISLAV DOLEŽEL

Cena Pražského jara pro vítěze soutěže –  klavírní matiné na festivalu Pražské jaro 2009
LADISLAV DOLEŽEL

Cena Slovenské filharmonie pro vítěze soutěže- koncert  na festivalu Bratislavských hudebních slavností 2009
MARTIN LEVICKÝ


Cena Zdeňky Podhajské - samostatný  koncert dne 9.1.2008 (klavírní recitál)
EVA PROCHÁZKOVÁ
ANDREA VAVRUŠOVÁ

Čestné uznání nejmladšímu účastníkovi
NIKOL BÓKOVÁ

 

 

 


 

 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů
1.-3.12.2006
Obor HOUSLE

 

1.MÍSTO - Monika RŮŽKOVÁ

2.MÍSTO - Hana HLOŽKOVÁ
   Helena VALENTOVÁ

3.MÍSTO - Josef ŽÁK


Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů:

Monika RŮŽKOVÁ

 

 

 

 


 

Výsledky Soutěže Nadace Bohuslava Martinů 2005
10. ročník

obor KLAVÍR

1. cena - neudělena

2. cena - Pavla Reiffersová (VŠMU Bratislava)

3. cena  - Michal Šupák (Janáčkova konzervatoř v Ostravě)

Cena za nejlepší interpretaci díla Martinů - Michal Šupák (Janáčkova konzervatoř v Ostravě)

Čestné uznání - Zuzana Pohůnková (VŠMU Bratislava)

 

9. ročník, prosinec 2004
obory smyčcové kvarteto a klavírní trio

 

Klavírní tria (6 soutěžících trií)

1. cena
TRIO CONCERTINO - Ivo Kahánek, Jan Fišer, Tomáš Jamník

2. cena
ESTER TRIO - Ester Godovská, Tamara Polakovičová, Dominika Hošková

3. cena
ISTROPOLIS TRIO - Katarína Brejková,  Melánia Lipková, Katarína Zajacová

Čestná uznání
PUELLA TRIO, TRIO IUNO

Cena za nejlepší interpretaci díla B.Martinů
ESTER TRIO

Smyčcová kvarteta (2 soutěžící kvarteta)

1. cena
PENGUIN QUARTET - František Souček, Petr Střížek, Petr Holman, Vladimír Fortin

2. cena

ICARUS QUARTET - Milan Pala, Marian Svetlik, Julian Veverica, Katarina Madariova

Cena za nejlepší interpretaci díla B. Martinů

ICARUS QUARTET

 


 

 8. ročník, listopad 2003
obor housle a violoncello

HOUSLE ( 11 účastníků)

1. cena
Marie Fuxová, Daniela Oerterová

2. cena
František Souček

3. cena
neudělena

čestné uznání :
Martin Týml
Štefan Eperješi
Pavel Burdych

cena B.Martinů:
Marie Fuxová
Daniela Oerterová
František Souček


VIOLONCELLO ( 20 účastníků)

1.cena
Teodor Brcko, Tomáš Jamník


2. cena
Katarina Madariová, Petr Nouzovský

3. cena
Martin Bzirský, Dominika Hošková

čestné uznání
Petra Holubcová, Lenka Šimonová, Katarína Zajacová

cena B.Martinů:
Teodor Brcko ,Tomáš Jamník

 

 


 

7. ročník, listopad 2002
obor klavír

1. místo
Šmidák Miron

2. místo
Kapr Robert
Timoščuk Roman

3. místo
Jakubcová Drahoslava
Poliaková Renata

Čestné uznání
Mergentalová Martina
Sakamoto Mio

Cena za nejlepší provedení díla B. Martinů
Robert Kapr

 


 

 6. ročník, prosinec 2001
obor smyčcová kvarteta

1. cena a cena za nejlepší provedení díla Bohuslava Martinů
BENNEWITZOVO KVARTETO
(Jiří Němeček, Štěpán Ježek, Jiří Pinkas, Š.Doležal)

2. cena
ORBIS QUARTET
(Y. Kawami, T.Hubka, D.Trgina, P.Malíšek)

3. cena
FRIENDS QUARTET
(R.Staňková, M.Mrkvica, E.Bubleová, M.Brtník)

 


 

6. ročník, prosinec 2001

obor klavírní tria

1. cena a cena za nejlepší provedení díla Bohuslava Martinů
KLAVÍRNÍ TRIO
(Sejáková Barbora, Oerterová Daniela, Navrátil Radim)

2. cena
K.L.T. TRIO
(Martínek Karel, Růžička Luděk, HostičkaTomáš)

3. cena
ART TRIO BOHEMIA
(Šilarová Eva, Vejvoda Tomáš, Kočí Vladan)

čestné uznání
KARLÍČKOVO TRIO
(Karlíček Martin, Jakubcová Irena, Kučerová Michaela)

 


 

 5. ročník, prosinec 2000
obor housle a violoncello

HOUSLE
1. cena
Roman Patočka
2. cena a cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
Kateřina Čiklová
3. cena
Alžběta Fuxová

Čestné uznání 1. stupně
Petra Vilánková
Čestné uznání 2. stupně
Shizoko Tsuzuki
Jan Valta

VIOLONCELLO
1. cena a cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
Štěpán Doležal (HAMU)
2. cena
Šimon Veis (VŠMU)
3. cena
Lukáš Polák
Čestné uznání 1. stupně
Martin Havelík
Čestné uznání 2. stupně
Martin Bzirský

 


4. ročník, prosinec 1999
obor klavír

1. cena a zvláštní cena za provedení skladby Martinů
Barbora Sejáková (AMU Praha)

2. cena
Roman Timoščuk (AMU Praha)

3. cena
Luboš Přibyl (AMU Praha)

Čestné uznání
Markéta Týmlová (Konzervatoř Praha)

 


 3. ročník, prosinec 1998
obor klavírní a smyčcové trio

1. cena
Trio Concertante
Veronika Jarůšková - housle
Peter Jarůšek - violoncello
Jiří Kollert ml. - klavír

2. cena
Trio Eggenberg
Vlastimil Kobrle - housle
Ctibor Příhoda - violoncello
Lada Bartošová - klavír

3. cena
Trio Artemis
Veronika Jírů - housle
Alžběta Michalová - violoncello
Jana Vychodilová - klavír

 


 

 2. ročník, prosinec 1997
obor housle a violoncello

HOUSLE
1. cena
Libor Meisl

2. cena
neudělena

3. cena
Petr Růžička (JAMU Brno)
Lucie Hůlová (AMU Praha)

Čestné uznání
Dana Klimánková

VIOLONCELLO
1. cena a cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů
Martin Sedlák (HAMU)

2. cena
Theodor Brcko (VŠMU)

3. cena
neudělena

Čestné uznání
Štěpán Doležal
Bohdana Horecká

 


 

 


1. ročník, prosinec 1996
 obor klavír

1. cena
Petr Novák

2. cena a cena za nejlepší interpretaci díla B. Martinů
Barbora Sejáková

3. cena
Ivo Kahánek
Jiří Kollert