Novinky

Zobrazuji: 1 - 10 z 277
[ -1- -2- -3- -4- -5- -6- -7- -8- -9- -10- -11- -12- -13- -14- -15- >>> ]

120. výročí narození Charlotte Martinů | 21.7.
V pondělí 21. července 2014 uplyne 120. výročí narození Charlotty Martinů, roz. Quennehen, která skladateli stála po boku celý život, a po jeho smrti se zasloužila o založení Nadace Bohuslava Martinů.
>>> Více informací


Glosy Jakuba Hrůši #6 | 9.7.
O objevování Martinů v Japonsku, Stravinském a Svěcení jara, Dvořákově Stabat Mater a Rolling Stones!
>>> Více informací


BBC Music Magazine chválí Isserlisova Martinů | 24.6.
Jan Smaczny v recenzi BBC Music Magazine vyzdvihuje březnovou nahrávku violoncellových sonát od Stevena Isserlise a tvrdí, že Isserlis se "dostává k srdci Martinů".
>>> Více informací


Glosy Jakuba Hrůši #5 | 10.6.
Květnová glosa předního českého dirigenta a prezidenta IMC Jakuba Hrůši, tentokrát o úspěšných a četných provedení české hudby v zahraničí, následné reakce zahraničních médií i o tom, z jak silného popudu vychází Symfonické fantazie.
>>> Více informací


Julia Fischerová svému Martinů rozumí, chystá o něm i dokumentární film | 31.5.
V pondělí 26.5. večer v doprovodu klavíru a v úterý s vlastním smyčcovým kvartetem vystoupila na Pražském jaru německá houslistka Julia Fischerová, na obou koncertech zahrála skladby B. Martinů, na druhém z koncertů rovněž vystoupila jako klavíristka. Na tiskové konferenci také hovořila hlavně o Martinů - a prozradila nám, že se o něm chystá natočit film.
>>> Více informací


Pozvánka na koncert: Vstupenky za zlevněnou cenu 100 Kč na koncert 5.6. 2014 - Kantáty Bohuslava Martinů včetně známého Otvírání studánek! | 27.5.
Kantáty z Vysočiny na programu Pražského filharmonického sboru | 21.5.
Pražský filharmonický sbor si pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka připravil pro svůj III. koncert Sborového cyklu sezony 2013/2014 interpretaci čtyř Martinů kantát na verše Miloslava Bureše. Koncert se koná 5. června 2014 ve Dvořákově síni Rudolfina od 19.30 hodin.
>>> Více informací


Glosy Jakuba Hrůši #4 | 21.5.
Když jsem tu naposledy referoval o svých bojích za Martinů v německém Kolíně nad Rýnem a kanadské Ottawě, netušil jsem, že hned záhy nato si přečtu zajímavý kritický příspěvek z druhého ze jmenovaných míst. Poměrně rychle po našem provedení Toccaty e due canzoni s National Arts Centre Orchestra se objevila v tisku (konkrétně Ottawa Citizen) recenze s názvem „Hrusa brings lesser-known Czech composer to NACO“, kterou napsal Richard Todd. Bylo to jedno z těch čtení, z nichž má člověk ony tak dobře známé „smíšené pocity“.
>>> Více informací


Pocta Jarmile Novotné - koncert na Zámku Liteň | 16.5.
Světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek a čtveřice prvotřídních pěvců uvedou na Zámku Liteň jedinečný koncert pod širým nebem s názvem Pocta Jarmile Novotné.
>>> Více informací


Soutěž Nadace Bohuslava Martinů - podmínky a přihláška pro rok 2014, obory klavírní trio a smyčcové kvarteto | 12.5.

>>> Více informací

Archív novinek