Novinky

Zobrazuji: 1 - 10 z 315
[ -1- -2- -3- -4- -5- -6- -7- -8- -9- -10- -11- -12- -13- -14- -15- >>> ]

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů na rok 2015 - obor klavír - je vyhlášena! | 14.4.
INTERPRETAČNÍ SOUTĚŽ NADACE BOHUSLAVA MARTINŮ Soutěž je určena pouze pro kandidáty z České a Slovenské republiky, nebo pro zahraniční studenty studující v České republice. Součástí každoročního Festivalu Bohuslava Martinů je od roku 1996 interpretační soutěž. Mladí interpreti mají pravidelně možnost měřit své umělecké schopnosti ve třech kategoriích: 1) klavír 2) smyčce (housle a violoncello) 3) komorní hudba (klavírní trio a smyčcové kvarteto), přičemž každý ročník je zaměřen vždy na jednu z nich. Těžiště klání tkví v interpretaci díla Bohuslava Martinů. Volba dalšího repertoáru podtrhuje historické vazby a souvislosti s jeho tvorbou a osobnosti.
>>> Více informací


Souborné kritické vydání díla B. Martinů na Musikmesse Frankfurt! | 13.4.
Dílo slavného českého skladatele Bohuslava Martinů se v roce 125. výročí autorova narození konečně dočkalo profesionální ediční péče. Po letech usilovných příprav zahájil tým Institutu Bohuslava Martinů spolu s Nadací B. Martinů a významným světovým nakladatelstvím Bärenreiter rozsáhlý projekt Souborného kritického vydání díla tohoto skladatele. První dva svazky přinášejí kritické edice oratoria Epos o Gilgamešovi, H 351 a Čtvrté symfonie, H 305 a budou představeny ve dnech 15. až 18. dubna 2015 na Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, největším světovém setkání hudebního průmyslu.
>>> Více informací


Janáčkova opera v Brně uvádí: Hry o Marii | 28.3.
Opera o čtyřech aktech se do brněnského Národního divadla vrací v hudebním nastudování dirigenta Jakuba Kleckera a v režii Jiřího Heřmana přesně osmdesát let poté, co zde měla v roce 1935 světovou premiéru.
>>> Více informací


Slzy nože v Brně! | 23.3.
Divadlo na Orlí, hudebně-dramatická laboratoř brněnské JAMU uvádí jazzovou operu Bohuslava Martinů Slzy nože, H 169, tento týden hned čtyříkrát.
>>> Více informací


Julia Fischer dnes večer na Vltavě v přímém přenosu z pražského Rudolfina! | 1.3.
Německá houslová virtuózka Julia Fischer se v Praze představí téměř po roce, tentokrát 11., 12. a 13. března 2015, s Českou filharmonií pod vedením dirigenta Davida Zinmana. Kromě Dvořáka a Beethovena provede i Houslový koncert č. 2, H 293 Bohuslava Martinů. Koncert bude přenášet živě ČRO 3 Vltava.
>>> Více informací


Juliette aneb Snář - recenze na premiéru opery | 24.2.
Recenze na premiéru inscenace opery Juliette aneb Snář H 253 B. Martinů, která se konala 14. 2. 2015 v Opernhaus Zürich.
>>> Více informací


Juliette (Snář) v curyšské opeře | 18.2.
Opera Bohuslava Martinů Julietta (Snář), H 253 měla v sobotu premiéru ve švýcarském Curychu. Režie se ujal Andreas Homoki, představení diriguje přední italský digirent Fabio Luisi. Do 4. března v Opernhaus Zürich.
>>> Více informací


XIII. ročník Písňové soutěže Bohuslava Martinů | 8.2.
Již potřinácté se bude od 16. do 18. října v Praze konat Písňová soutěž Bohuslava Martinů, určena studentům a žákům hudebních škol. Hlásit se můžete již nyní!
>>> Více informací


Salamandre uvádí : Bohuslav Martinů – Prague, Paris, New York | 29.1.
Francouzský label Salamandre vydal ke sklonku minulého roku dvojité CD věnované hudbě Bohuslavu Martinů. První album ze série Premières Mondiales (World Premieres) se vrací po stopách Martinů do jeho dvou adoptivních měst, do New Yorku a do Paříže.
>>> Více informací


"Voják a tanečnice" na festivalu Opera 2015 | 22.1.
Ve čtvrtek 29. ledna 2015 se uskuteční provedení vůbec první opery Bohuslava Martinů Voják a tanečnice v rámci festivalu Opera 2015 pod záštitou plzeňského Divadla J.K Tyla.
>>> Více informací

Archív novinek