AKTUALITY

24
ČT
ZÁŘÍ 2020


Cena předsedkyně Grantové agentury ČR za rok 2020

Projekt "Souborné vydání díla Bohuslava Martinů" získal Cenu předsedkyně Grantové agentury ČR za rok 2020!

Projekt Souborné vydání díla Bohuslava Martinů získal Cenu předsedkyně Grantové agentury ČR za rok 2020. Cenu obdržel za Institut Bohuslava Martinů jeho ředitel a řešitel projektu Aleš Březina. Jde vůbec o první ocenění tohoto druhu udělené nestátní neziskové organizaci, a projektu v oboru muzikologie. Projekt byl vybrán z mnoha desítek projektů v kategorii Společenské a humanitní vědy.

Jde o další významnou cenu za tento projekt - již v pořadí první vydaný svazek Souborného vydání s názvem EPOS O GILGAMEŠOVI, H 351, obdržel prestižní německé ocenění The Best Edition za nejlepší hudební vydání roku 2015.Slavnostní předání Ceny předsedkyně Grantové agentury České republiky proběhlo dne 23. 9. 2020.

Cena předsedy/předsedkyně Grantové agentury České republiky se uděluje jako ocenění mimořádných výsledků při řešení grantových projektů v oblasti základního výzkumu podporovaných Grantovou agenturou České republiky v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu experimentálního vývoje a inovací. Cenu uděluje Grantová agentura České republiky prostřednictvím svého předsedy, a to každoročně za mimořádné výsledky při řešení grantových projektů ukončených v předchozím kalendářním roce.

Více informací o laureátovi

Více informací o cenách

Záznam ze slavostního předávání cen z 23.9.2020

O ocenění informovala také například Česká televize  ZDE

Další informace o Projektu Souborné vydání najdete ZDE