AKTUALITY

Koncert pro dvoje housle na vlnách Vltavy

Český rozhlas Vltava nabídne dnes večer od 20:00 záznam koncertu z 16. dubna z pražského Rudolfina, kde zazněl Koncert pro dvoje housle a orchestr, H 329 Bohuslava Martinů v podání PKF – Prague Philharmonia pod vedením Jakuba Hrůši a se sólisty a zároveň bratry Fišerovými Janem a Jakubem. Dnešní díl pořadu Koncertní sezóna připravil Petr Veber.
Více

Přednáška o Řeckých pašijích Bohuslava Martinů 25.5.2017

Ve čtvrtek 25. května od 18:00 proběhne na Ústavu řeckých a latinských studií (Praha, FF UK, Celetná 20, místnost 147) přednáška s názvem Klikatou cestou nad Řeckými pašijemi Bohuslava Martinů aneb od přehršle k minimálnímu. Zve na ní Jednota klasických filologů a vystoupí zde Doc. Jana Preková (JAMU Brno) a ing. arch. Milan Nytra (Brno).
Více

Velké jarní slevy triček na e-shopu

E-shop Bohuslava Martinů si připravil speciální jarní akci pro milovníky jeho hudby...
Více

Bohuslav Martinů na jazzovém albu Davida Dorůžky

Nové album českého jazzového kytaristy Davida Dorůžky Autumn Tales vybrala stanice Český rozhlas Jazz jako nejlepší jazzové album loňského roku. V anketě Česká jazzová sklizeň bodovalo i přes silnou konkurenci - loni v České republice vyšlo 45 jazzových alb, což je zatím nejvíce v novodobé historii. Kromě skladeb Davida Dorůžky obsahuje CD také několik kompozic kontrabasisty Jiřího Slavíka, ale i originální instrumentální aranžmá písně Opuštěný milý z Nového špalíčku, H 288 Bohuslava Martinů.
Více

Smetanovo trio získalo BBC Music Magazine Award za album Martinů

Smetanovo trio získalo prestižní cenu BBC Music Magazine Award za kompletní nahrávku klavírních trií Bohuslava Martinů. Nejde o první ocenění této nahrávky, od vydání alba u Supraphonu v minulém roce se Jitka Čechová (klavír), Jiří Vodička (housle) a Jan Páleníček (violoncello) dočkali uznání i od Diapason d´Or, BBC Music Magazine Disc of the Month, Sunday Times Album of the Week či TIP časopisu Harmonie.
Více

Letní orchestr mladých s Vojtěchem Spurným hrají Martinů 22. - 23. 8. 2015

Letní orchestr mladých pod vedením Vojtěcha Spurného během svého soustředění nastudoval Martinů Serenádu pro komorní orchestr H 199.
Více

VOLNÉ VSTUPENKY - Musica Orbis 23. 6. 2015

Čtvrtý koncert z řady hudebního cyklu Musica Orbis
Více

XIII. ročník Písňové soutěže Bohuslava Martinů - přihlášky do 31.5. 2015

Již potřinácté se bude od 16. do 18. října v Praze konat Písňová soutěž Bohuslava Martinů, určena studentům a žákům hudebních škol. Hlásit se můžete již nyní!
Více

Toccata e due canzoni v Ostravě 16.4. 2015

Dům kultury města Ostravy, Ostrava Toccata e due canzoni pro komorní orchestr, H 311 Janáčkova filharmonie Ostrava, Leoš Svárovský (dirigent), Ivan Źenatý (housle)
Více