AKTUALITY

Kouzelné noci v opeře

Pátek 20. května 2022. Speciální koncert Kouzelné noci v opeře, na kterém zazní v hvězdném pěveckém obsazení tři tajemná vokální díla tří skladatelů.
Více

Cenu Martinů v soutěži Pražského jara získala klarinetistka Anna Sysová

Cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů získala na mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro klarinetistka Anna Sysová! Převzala ji z rukou doc. Irvina Venyše, ředitele Nadace Bohuslava Martinů.
Více

Martinů fest Polička 2022

Začíná 25. ročník tradičního festivalu Martinů fest Polička, který se uskuteční ve dnech 12. – 19. května. 2022. Skladatelovu tvorbu, ale nejen jeho, připomene řada koncertů a doprovodný program.
Více

Kateřina Kněžíková získala prestižní cenu BBC Music Magazine

Kateřina Kněžíková získala prestižní cenu BBC Music Magazine, na CD je i Martinů!!!
Více

Josef Špaček | Zpěv vzácných houslí

Čtvrtek 28. dubna 2022. O Prvním houslovém koncertu Bohuslava Martinů říká jeho ostravský interpret Josef Špaček, že je technicky náročný, až „hraničně napsaný“. Orchestr bude řídit šéfdirigent JFO, Vasilij Sinajskij.
Více

Serenády a Koncert pro cembalo | NeoKlasik orchestr

Pondělí 25. dubna 2022, 20:00 NeoKlasik orchestr hraje Serenády č. 1 a 3 a Koncert pro cembalo a malý orchestr
Více

Slzy nože | Opera HAMU a NeoKlasik orchestr

Neděle 15. května 2022, 19:30 Opera HAMU a NeoKlasik orchestr uvede jednoaktovku Slzy nože v rámci projektu Zpráva o stavu neživém
Více

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů letos patří houslím a komorním souborům s klavírem

V interpretační Soutěži Nadace Bohuslava Martinů budou letos 25. a 26. listopadu soutěžit mladí hudebníci v kategoriích housle a komorní soubory od tria po sexteto s klavírem. Povinným repertoárem jsou skladby Bohuslava Martinů, díla světové literatury a čeští autoři druhé poloviny dvacátého století. Přihlášky je možné podat do konce června.
Více

Dua pro housle a violoncello na novém CD Špačka a Jamníka

Cesty. Kde se cesty kříží a kde rozcházejí, jaké si sami vybíráme a jaké jsou osudové a nevyhnutelné: to je prizma, kterým se houslista Josef Špaček a violoncellista Tomáš Jamník podívali na díla Leoše Janáčka, Gideona Kleina, Bohuslava Martinů a Ervína Schulhoffa, napsaná v rozmezí pouhých pětatřiceti let 20. století. Album Cesty vydává 22. dubna 2022 Supraphon na CD i v digitálních formátech v mezinárodní distribuci.
Více

Kuchyňská revue | Český spolek pro komorní hudbu

4. dubna 2022 Suity z jazzového baletu z roku 1927 a z baletní hudby pro sedm nástrojů z roku 1918.
Více

K pařížské epizodě Adolfa Loose a Jana Zrzavého

23. 3. 2022 Online přednáška PhDr. Dagmar Černouškové o kontaktech Adolfa Loose s Janem Zrzavým, Bohuslavem Martinů a dalšími umělci v meziválečné Paříži.
Více

Aktuální výstavy

V současné době je možné navštívit dvě hudební výstavy, na kterých je mimo jiné připomenuto i dílo Bohuslava Martinů.
Více

Písničky na jednu stránku nahrány v orchestrální úpravě Jiřího Temla

Sopranistka Karolína Janů nahrála Písničky na jednu stránku, H 294 Bohuslava Martinů v orchestrální úpravě Jiřího Temla. Sólistka zpívá s Plzeňskou filharmonií pod vedením Chuheie Iwasakiho. Nové CD vydalo německé vydavatelství Ars Produktion. Skladatel Jiří Teml je bývalý člen Dozorčí rady Nadace Bohuslava Martinů. Orchestrální aranž Písniček vytvořil v roce 1997, instrumentoval také Cigánské melodie, op. 55 Antonína Dvořáka, které jsou na CD rovněž k poslechu.
Více

Recenze: Symfonie č. 1 v New Yorku

Dirigent Jakub Hrůša provedl s New York Philharmonic Symfonii č. 1, H 289 Bohuslava Martinů! Po tři večery 10. – 12. února 2022 rozezněla spolu s díly Zoltána Kodályho a Ference Liszta newyorskou Alice Tully Hall. Americká média o koncertu referují nadšeně a kvitují první provedení této symfonie Newyorskou filharmonií.
Více

Prof. Ivan Štraus jubilantem

Profesor Ivan Štraus, významný český houslista, pedagog a emeritní předseda Správní rady Nadace Bohuslava Martinů oslavil 13. února 2022 své 85. narozeniny. Správní a Dozorčí rada NBM blahopřejí k životnímu jubileu.
Více

Online přednáška: Evropan Adolf Loos

Série přednášek PhDr. Dagmar Černouškové o významném brněnském architektovi Adolfu Loosovi, který se znal i s Bohuslavem Martinů.
Více

Ozvěny festivalu Dny B. Martinů

Dvacátý sedmý ročník festivalu Dny Bohuslava Martinů proběhl v prosinci za zvýšených pandemických opatření v Praze. Pro všechny, kteří krásné skladby v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce nemohli vyslechnout naživo, nyní Nadace B. Martinů zpřístupňuje záznamy čtyř festivalových večerů.
Více

Nahrávka SOČRu v užším výběru cen Anděl

Nahrávka pozdních skladeb Bohuslava Martinů (Fresky, Paraboly, Rytiny), kterou jako CD vydal Supraphon v září 2021, se dostala do užšího výběru hudebních cen Anděl v kategorii klasika. Symfonický orchestr Českého rozhlasu vede dirigent Tomáš Netopil.
Více

Film o Martinů nominován na cenu Asociace českých kameramanů

Film režiséra Jakuba Sommera Můj život s Bohuslavem Martinů je nominován na cenu Asociace českých kameramanů. Práce kameramana Viktora Smutného byla vybrána mezi nejlepší v českých dokumentárních filmech.
Více

Toccata e due canzoni na ČT art

ČT art uvede 7. února 2022 v 20:15 záznam koncertu k příležitosti francouzského předsednictví v Radě Evropské unie, na kterém vedle francouzských autorů zazněla také Martinů Toccata e due canzoni, H 311
Více
Zobrazuji aktuality 1 - 20 z 460
Další stránka →