AKTUALITY

Dne 30. března byly na slavnostním ceremoniálu v pražském O2 universu předány ceny České hudební akademie za rok 2023. Cenu Anděl v kategorii Klasiky si odnesl vokální soubor Martinů Voices za vynikající interpretaci díla Benjamina Brittena, a to vánočního cyklusu A Ceremony of Carols a skladby: Te Deum a Pocty svaté Cecílii.
Více

Rapsodie Bohemia | Balet

Čtvrtek 11. dubna 2024. Tři choreografie v jedinečném večeru věnovaném Roku české hudby: Heatscape, Úhel pohledu a Ikarie.
Více

IMC Board - setkání v Praze

Dne 14.3. 2024 proběhlo v Praze setkání delegátů IMC (International Martinů Circle). Při té příležitosti účastníci také stihli navštívit koncert Bennewitzova kvarteta. Přinášíme Vám záznam části tohoto koncertu - Smyčcového kvartetu č. 1. H 117, od Bohuslava Martinů.
Více

Řecké pašije na Salcburském festivalu na ČT art 31. 3. 2024

O velikonoční neděli 31. března odvysílá Česká televize na programu Čt art záznam výjimečné inscenace Řeckých pašijí ze Salcburského festivalu 2023. Dívejte se ve 20:15!
Více

Mariken z Nimègue: dívka, kterou svedl ďábel

Popořte kritické vydání této opery. Jde o dosud nepublikovanou a nikdy zatím neprovedenou 1. verzi této skladby, jejíž děj a krásná hudba Vás strhne a dojme.
Více

Martinů na Pražském jaru 2024

Už máte lístky na Pražské jaro? V programu letošního festivalu najdeme hudbu Martinů hned čtyřikrát.
Více

Vyšlo nové číslo Martinů Revue

Koncem prosince vyšlo nové dvojčíslo tištěného časopisu Martinů Revue. Podívejte se spolu s námi, co je v něm zajímavého.
Více

Fotografie z Benefičního koncertu Institutu Bohuslava Martinů

Prohlédněte si fotografie z Benefičního koncertu pro Institut Bohuslava Martinů, který se konal 6.12.2023 v Profesním domě na Malostranské nám. v Praze.
Více

Institut Bohuslava Martinů obdržel medaili od Nadace Bohuslava Martinů

Zástupcům Institutu Bohuslava Martinů byla předána medaile od Nadace Bohuslava Martinů za dlouholetou propagaci díla tohoto skladatele
Více

Benefiční koncert Institutu Bohuslava Martinů - 6.12. 2023

Devátý benefiční koncert se bude konat ve středu 6. prosince 2023 v v prostorách Profesního domu na Malostranském nám. v Praze. Přední představitelé mladé generace hudebníků houslista Jan Mráček a klavírista Lukáš Klánský přednesou díla Bohuslav Martinů, Ericha Wolfganga Korngolda, Dmitrije Šostakoviče, Josefa Suka a Ernsta Blocha.
Více

Festival Dny Bohuslava Martinů začíná ve středu 29.11. 2023

Festival Dny Bohuslava Martinů začíná již zítra, ve středu 29.11. 2023 Podrobné informace a program najdete na https://martinufestival.cz/
Více

Výsledky Soutěže Nadace Bohuslava Martinů v roce 2023

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů v roce 2023 zná vítěze. V oboru Klavír zvítězil Pavol Praženica, o druhé místo se podělily Anna Gaálová a Klára Skalková. V oboru Komorní soubory bez klavíru se laureáty stali Siebeneichener Quartet, Ševčík Quartet a Duo Graff.
Více

Recenze nového CD v časopise Gramophone

Přečtěte si recenzi nového CD Supraphon s hudbou Martinů v podání předních českých interpretů (Josef Špaček, Miroslav Sekera, Petr Popelka, SOČR) ve světoznámém časopise Gramophone!
Více

Vánoční dárkové tašky pod stromeček

Darujte pod stromeček jedinečnou kolekci publikací a CD v originální látkové tašce. K dispozici ve dvou variantách,v jedné z nich i s tričkem. Nakupte v našem e-shopu!
Více

Martinů Festtage 2023 v Basileji

Ve dnech 18. listopadu - 3. prosince 2023 se bude konat již 27. ročník festivalu Martinů Festtage v Basileji.
Více

Tři přání | Chemnitz

Sobota 18. listopadu 2023. Premiéra filmové opery o třech dějstvích Tři přání aneb Vrtkavosti života. Chemnitzská opera uvede představení v němčině s německými titulky.
Více

Dirigent James Conlon navštívil Institut Bohuslava Martinů

Minulý týden navštívil Institut Bohuslava Martinů dirigent a hudební ředitel Los Angeleské Opery, James Conlon. Mezi milým povídáním jsme ho provedli prostorami institutu a knihovny. Maestro James Conlon je velkým fanouškem Bohuslava Martinů.
Více
Zobrazuji aktuality 1 - 20 z 535
Další stránka →