AKTUALITY

29
ÚT
ZÁŘÍ 2015


Pražský filharmonický sbor natočí kantáty Bohuslava Martinů

Pražský filharmonický sbor natočí kantáty Bohuslava Martinů
/převzato ze serveru Opera Plus/

Pražský filharmonický sbor vstupuje pod vedením hlavního sbormistra Lukáše Vasilka do své 81. sezony s nabitým programem: v říjnu a listopadu jej čeká nahrávání čtveřice kantát „z Vysočiny“ Bohuslava Martinů, v prosinci sborový koncert na festivalu Dny Bohuslava Martinů a jaro se ponese ve znamení spolupráce s prestižními zahraničními orchestry, jako jsou Berlínská nebo Izraelská filharmonie.

Koncertní vystoupení PFS úzce souvisí i s jeho dvěma nahrávacími projekty. Na sborovém koncertu festivalu Dny Bohuslava Martinů 8. prosince v pražském Rudolfinu zazní dvě ze čtyř kantát, jež sbor na podzim nahraje a které vyjdou na jaře 2016 na nosičích vydavatelství Supraphon. Půjde o kompletní nahrávku všech čtyř Martinů kantát inspirovaných Českomoravskou vrchovinou: Otvírání studánek, Legenda z dýmu bramborové nati, Mikeš z hor a Romance z pampelišek.

Více čtěte zde: http://www.casopisharmonie.cz/aktuality/prazsky-filharmonicky-sbor-v-nove-sezone-natoci-kantaty-z-vysociny-bohuslava-martinu-a-zazpiva-s-berlinskou-filharmonii.html