AKTUALITY

01
ÚT
PROSINEC 2015


Dny Bohuslava Martinů zahájil Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu dne 1. 12. 2015

Zahajovací koncert 21. ročníku festivalu Dny Bohuslava Martinů bude patřit Dětskému pěveckému sboru Českého rozhlasu, který řídí sbormistři Lukáš Jindřich a paní profesorka Blanka Kulínská. Minulý týden jsme je navštívili na zkoušce a zeptali se, jak se na vystoupení těší.

LJ: Dopadne to výborně, bude plný sál...

BK: Jak to víš?

LJ: To je úplně jasný.

BK: Jo? Tak to je dobře.

LJ: Bude plný sál, děcka budou okouzlující a já se těším na to, až jim ten sál bude tleskat, až uvidí tu odměnu, a to, proč to vlastně všechno dělají. Těším se na ty jejich rozzářený oči, protože vím, že to zazpívají dobře.

BK: K Otvírání studánek mám vztah velmi zajímavý, neboť já jsem je v životě nikdy nedělala. Jenom teď občas s nimi něco zopáknu... Když jsme to dělali s Bambini di Praga, dirigoval jenom můj syn, a já jsem taky jenom „přicmrndávala“. A o to víc mám k nim velkou úctu, moc se mi líbí, je to nádherné - po textové stránce i po stránce hudební. Po stránce obsahové, po stránce formální – nemá to prostě žádnou chybu.

LJ: Krásný text, krásná hudba, vyniknou tam úplně všichni – jak muzikanti, tak sbor, sólista. Já myslím, že je na co se těšit.

BK: Mám takový dojem, že Bohuslav Martinů je v současné době jeden z nejhranějších českých autorů. Protože jeho muzika je překrásná, po všech stránkách. A to, že se věnoval také dětským sborům, toho si strašně moc ceníme. A speciálně pan Bohuslav Martinů, který pracoval v zahraničí a tam toužil po české vlasti. To je v jeho hudbě všechno obsažené.