AKTUALITY

08
LEDEN 2016


Jaroslav Mihule hostem Telefonotéky 8. ledna 2016

V pátek 8. ledna 2016 od 9:50 bude hostem rozhlasového pořadu Telefonotéka profesor Jaroslav Mihule. Do živě vysílaného pořadu můžete telefonovat nebo psát své dotazy:

telefonické spojení do studia: +420 221 553 223
e-mail pro dotazy: reflektor@rozhlas.cz

Přední český muzikolog Jaroslav Mihule, který se dlouhodobě věnuje tvorbě Bohuslava Martinů, se za svého života setkal s mnoha významnými osobnostmi, mezi nimiž mj. byli Jan Patočka, Paul Sacher, Josef Sudek, Zdenka Podhajská, Vlastimil Rada a Rudolf Firkušný.

Loňský pětaosmdesátník byl od roku 1959 lektorem na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. O třicet let později prorektorem v první kolegiu demokratické obrody univerzity, později proděkanem její Pedagogické fakulty a první velvyslancem České republiky v Nizozemsku. Nedávno vydala Městská knihovna v Poličce Mihuleho Hudební eseje a morality, v nichž naleznete zajímavé náměty k zamyšlení: o demokracii, svobodě, svědomí, naší hymně, našem charakteru, o velikosti a kráse umění Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů. 

Ve stominutovém pořadu mj. uslyšíte ukázky z Kuchyňské revue, Pátého dne páté luny, Českých madrigalů a Pohádky o ševci ze Špalíčku. Pořad připravil Ivan Ruml.

Více informací zde: http://www.rozhlas.cz/vltava/host/_zprava/jaroslav-mihule-muzikolog-autor-publikaci-o-bohuslavu-martinu--1570436

Živé vysílání bude možné poslouchat zde: http://www.rozhlas.cz/vltava/portal/

Představení knihy Eseje a morality (2015). Zleva: Jan Páleníček, Jaroslav Mihule a Jan Jukl © Foto Petr Klein