AKTUALITY

09
PROSINEC 2016


Dny Bohuslava Martinů 2016

Od 5. do 22. prosince 2016 probíhá festival Dny Bohuslava Martinů, který se již po 22. zaměřuje na významného českého skladatele 20. století. Letos na čtrnácti koncertech festivalu a jednom operním představení zazní celkově 26 různých skladeb Bohuslava Martinů a 24 skladeb od jiných autorů - z toho 3 budou světové premiéry a 1 česká. Celý program můžete najít zde.

V průběhu festivalu se představí tělesa jako jsou PKF - Prague Philharmonia, Jihočeská filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražský filharmonický sbor či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Z koncertu posledních dvou jmenovaných 19. prosince, kdy zazní Kytice, H 260 Bohuslava Martinů, a na kterém se v pražském Rudolfinu představí i zpěvák Adam Plachetka, bude pořízena nahrávka. 

Třetím rokem pokračuje Nadace Bohuslava Martinů v pořádání svého festivalu v novém modelu. Ústřední myšlenkou je propojit koncerty ve vlastním aranžmá s jinými významnými pražskými organizátory, u nichž se volí nadací léty prověřený a osvědčený způsob: NBM se podílí aktivně na dramaturgii koncertu či představení a na jeho financování, když poskytuje takovému spolupořadateli nadační příspěvek ve výjimečné výši, který pokryje značnou část partnerových nákladů. 

V rámci Prologů již proběhl také koncert laureátů 21. Soutěže Nadace Bohuslava Martinů v v Lichtenštejnském paláci (obory cembalo a dechové nástroje).

Václav Riedlbauch © Zdeněk Chrapek

Dny Bohuslava Martinů v Událostech České televize s ředitelem Nadace Bohuslava Martinů profesorem Václavem Riedlbauchem.