AKTUALITY

11
ST
LEDEN 2017


Paní prof. Zuzaně Růžičkové přejeme vše nejlepší!

Legenda cembalové hry profesorka Zuzana Růžičková je se skladatelem Bohuslavem Martinů celý život úzce spjata. Ještě na studiích ji jeho hudba „okouzlila“, nahrála například jeho Koncert pro cembalo a malý orchestr, H 246 u Supraphonu a její manžel Viktor Kalabis byl dlouholetým předsedou správní rady Nadace Bohuslava Martinů a v podstatě zakladatelem Institutu Bohuslava Martinů. Paní profesorce, které bude v sobotu 14. ledna 90 let, přejeme v předstihu vše nejlepší! 

„Na Bohuslava Martinů můj muž čekal na konzervatoři, protože bylo neustále v jednání, že by snad přijel. Ale jemu se nechtělo do nesvobodné země. Můj muž potom dlouhou dobu vedl nadaci Bohuslava Martinů. Založil jeho institut. Byla to naše společná láska,“ vzpomíná prof. Zuzana Růžičková v rozhovoru pro Českou televizi.

Zde si můžete poslechnout díl z pořadu Akademie, který k příležitosti významného životního jubilea profesorky Zuzany Růžičkové připravila redaktorka Stanislava Střelcová:

Tento rozhovor, ve kterém Zuzana Růžičková vypráví o J. S. Bachovi, o hudbě a hodnotách života, bude vysílán na vlnách Českého rozhlasu Vltava dnes 11. ledna od 20:00.