AKTUALITY

21
ST
ŘÍJEN 2015


"Inspired by Martinů" v Londýně 21. října 2015

Czech Centre London + Nonclassical uvádí

21. října 2015, 19:30 Inspired by Martinů
The Forge, Londýn, UK
Vystoupí: Lada Valešová (klavír), Tereza-Anna Přívratská (housle), Lucie Špičková (mezzosoprán), NONCLASSICAL DJs


Netradiční připomenutí 125. výročí narození Bohuslava Martinů proběhne příští středu v londýnském klubu The Forge. Akce s názvem "Inspired by Martinů" si klade za cíl zkoumat hranice mezi současnou a klasickou hudbou prostřednictvím symbiózy těchto dvou zdánlivě vzdálených hudebních světů. Vybrané komorní skladby českého klasika provede Lada Valešová, pianistka a profesorka prestižní Guildhall School of Music and Drama spolu s houslistkou Terezou Přívratskou a mezzo-sopranistkou Lucií Špičkovou. Současnou klasickou a elektronickou scénu bude reprezentovat hudební label Nonclassical, v jehož čele stojí skladatel a DJ Gabriel Prokofiev.

České centrum a hudební label Nonclassical na začátku září vyhlásili i remixovou soutěž, ve které mají producenti z celého světa šanci získat finanční odměnu za remix skladatelovy Symfonie č. 4 z roku 1945. Deadline pro zasílání remixů je ve čtvrtek 15. října a vítěz bude oznámen právě na akci "Inspired by Martinů" příští středu v Londýně.

Inspired by Martinů je první ze série hudebních událostí pod patronací Českého centra v Londýně, jež mají v Londýně představit ikony české klasické hudby v netradičním světle. Po večeru věnovaném Bohuslavu Martinů budou v příštích letech následovat projekty vycházející z díla Leoše Janáčka a Antonína Dvořáka.

Více informací: www.inspiredbymartinu.co.uk
FB event: https://www.facebook.com/events/1028196313860203/
Vstupenky: https://uk.patronbase.com/_Forge/Productions/RG/Performances
Kontakt pro média - Alexandra Střelcová: alexandra@martinu.cz

Za laskavé podpory Nadace Bohuslava Martinů