AKTUALITY

21
PO
DUBEN 2014


Bohuslav Martinů Days 2013 - shrnutí

Aktuální číslo Martinů Revue přináší shrnutí festivalu Dny Bohuslava Martinů 2013, který proběhl v prosinci minulého roku.

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů v oboru housle již zná svého vítěze - stala se jím Olga Šroubková, posluchačka Pražské konzervatoře a vnučka Karla Šroubka, bývalého koncertního mistra České filharmonie). Více detailů ohledně toho, jak soutěž probíhala, si přečtěte na str. 6 - 7.

V rámci loňské edice festivalu Dny Bohuslava Martinů se taktéž konal slavnostní koncert k 90. výročí narození Viktora Kalabise. Účinkovalo Kvarteto Martinů (Lubomír Havlák, Libor Kaňka, Zbyněk Paďourek a Jitka Vlašánková) a zazněly skladby Viktora Kalabise i Bohuslava Martinů. Recenzi na koncert si můžete přečíst na str. 7.

Předseda IMC Robert Simon se v ohlédnutí za svým prosincovým pobytem v Čechách zabývá ostravskou premiérou Mirandoliny, H 346, jež proběhla 5. prosince 2013 v Divadle Antonína Dvořáka v režii Jiřího Nekvasila. Kromě toho se můžete dozvědět, jak vnímal on večer věnovaný Viktoru Kalabisovi i trojnásobný závěrečný koncert České filharmonie pod vedením Kenta Nagano.

Chtěli byste získat aktuální číslo Martinů Revue? Exkluzivní přístup ke všem aktuálním i předchozím číslům můžete získat v rámci členství v International Martinů Circle, o jehož podmínkách se dočtete v sekci IMC:

http://www.martinu.cz/cz/instituce/international-martinu-circle/jak-se-stat-clenem/