AKTUALITY

02
ST
DUBEN 2014


Julia Fischer v exkluzivním rozhovoru (nejen) o Martinů

Fenomenální německá houslistka Julia Fischer poskytla exkluzivní rozhovor časopisu Harmonie, v němž se mimo jiné vyznává z obdivu k Bohuslavu Martinů a vysvětluje úskalí, se kterými se setkává interpretace jeho hudby v zahraničí.

Kromě toho, že se Julia Fischer stala rezidenční umělkyní Pražského jara 2014 (a Martinů zazní během jejích vystoupení hned dvakrát), odhalila slavná virtuózka také své plány týkající se nového filmu o Bohuslavu Martinů, který připravuje ve spolupráci s britským televizním producentem a jedním ze zakládajících členů International Martinů Circle, Brianem Largem.

"Je to opravdu zvláštní. Martinů má v současném hudebním světě velmi komplikované postavení. (...) Hlavní důvod, proč jsme se rozhodli film o Martinů natočit, je, aby měl konečně šanci zbavit současnou veřejnost této "předpojatosti". Já osobně si myslím, že to je skvělá hudba. Nesmírně ráda ji hraji a budu ji na své koncerty zařazovat i v příštích letech."

Ukázku z rozhovoru si můžete přečíst na stránkách časopisu Harmonie, celé exkluzivní interview je pak k dispozici v tištěném dubnovém čísle s Julií Fischer na obálce.

Odkaz: http://www.casopisharmonie.cz/rozhovory/julia-fischer-jsem-stastna-ze-si-dnes-mohu-vybirat-co-s-kym-a-kde-chci-hrat.html