AKTUALITY

26
PO
ZÁŘÍ 2016


Nová Martinů Revue 2/2016 je na světě

Druhé číslo Martinů Revue roku 2016 a zároveň speciální „prázdninové“ vydání je na světě. Co přináší?

Kromě novinek, jakou je například nadšená recenze od Nigela Simeoneho v prestižním časopise NOTES, věnující se prvním dvěma svazkům Souborného kritického vydání díla Bohuslava Martinů (Epos o Gilgamešovi a Symfonie č. 4), také rozsáhlý text od prezidenta International Martinů Circle Jakuba Hrůši, který popisuje svůj vztah ke svému učiteli a příteli, dirigentovi Jiřímu Bělohlávkovi

Od Petra Vebera a Lenky Šaldové si můžete přečíst recenze na operu Juliette, která měla na jaře premiéru hned ve dvou evropských metropolích - v Praze a Berlíně, kde hlavní postavy ztvárnili hvězdní Magdalena Kožená a Rolando Villazón. Dál na stránkách Martinů Revue píší Rienhard Kriechbaum z Wiener Zeitung a Martin Gasser z Kronen Zeitung o Řeckých pašijích v Grazu, jejichž první verze tam měla premiéru 5. března. 

V rozhovoru s violoncellistou Tomášem Jamníkem, vítězem Pražského jara, se dozvíte především o Soutěži Nadace Bohuslava Martinů, kterou vyhrál v roce 2004 s Dvořákovým triem (Jan Fišer, Tomáš Jamník, Ivo Kahánek).

Celý obsah aktuálního čísla najdete ZDE.

Na tomto odkaze pak můžete zjistit, jak aktuální číslo získat.