AKTUALITY

25
ST
LEDEN 2017


Epos o Gilgamešovi v Praze

V Rudolfinu zazní v následujících třech večerech Epos o Gilgamešovi, H 351 ve verzi kritického vydání. Oratorium se minulý rok v Janáčkově opeře NdB uvedlo v plném scénickém provedení a svazek Eposu ze Souborného kritického vydání díla Bohuslava Martinů, který vyšel v nakladatelství Bärenreiter v roce 2015, obdržel prestižní ocenění German Music Edition Prize za nejlepší hudební vydání roku 2015. 

Zhlédněte zde reportáž z Událostí v kultuře na ČT Art o Eposu…

Manfred Honeck © Česká Filharmonie

V Praze uvede Česká filharmonie oratorium čistě koncertně, povede ji místo Jiřího Bělohlávka Manfred Honeck a kromě Pražského filharmonického sboru vystoupí sólisté Jan Martiník, Lucy Crowe, Andrew Staples a Derek Welton. Role vypravěče se zhostí britský herec a režisér Simon Callow, který se objevil ve filmu Amadeus Miloše Formana. Pro vydavatelství Supraphon bude Epos o Gilgamešovi natočen na CD.

"Ovlivnil celou naši kulturu včetně Bible. Gilgameš Bohuslava Martinů je jedním z jeho nejzajímavějších děl a navzdory své tonální povaze patří k nejpozoruhodnějším oratoriím 20. století," říká ředitel České filharmonie David Mareček pro Hospodářské noviny.

Představení:
25. ledna 2017, 19:30
26. ledna 2017, 19:30
27. ledna 2017, 19:30

Recenze Časopisu Harmonie 

Recenze BachTrack