AKTUALITY

10
ÚNOR 2017


Jakub Hrůša o Bohuslavu Martinů, českém zvuku a Jiřím Bělohlávkovi

Jakub Hrůša © Petra Klačková

Bamberští symfonikové s Jakubem Hrůšou v čele na konci ledna provedli zajímavý program, sestávající z děl Johna Cage (4‘33“), Johannese Brahmse (4. symfonie) a Bohuslava Martinů (Symfonické fantazie) - více o tomto koncertu se můžete dozvědět v recenzi serveru OperaPlus. David Nice měl při této příležitosti možnost vyzpovídat prezidenta International Martinů Circle Jakuba Hrůšu především o Martinů symfoniích, českém zvuku bavorského orchestru či vztahu dirigenta k Jiřímu Bělohlávkovi, kterému se také věnuje přímo Jakub Hrůša v dvojdílném textu, který byl publikován v Martinů Revue 2.2016 a 3.2016.

"U všech orchestrů je zajímavé pozorovat, především co se týče Martinů skladeb, že když je děláte s vášní a pozorností a pokud skladbu vyberete správně... a jako dirigent jste plně přesvědčen o tom, co děláte, tak nakonec si orchestr Martinů hudbu oblíbí," říká Jakub Hrůša v rozhovoru.

Celý rozhovor můžete najít zde: http://www.theartsdesk.com/classical-music/theartsdesk-qa-conductor-jakub-hr%C5%AF%C5%A1a