AKTUALITY

Hostem Artzóny na ČT Art byl 6. 4. Jakub Hrůša. Představil i knihu Hrůša o Martinů

Hostem Artzóny na ČT Art byl v úterý 6.4. Jakub Hrůša. Představil i knihu Hrůša o Martinů.
Více

Propagátor martinůovských jevištních děl Václav Nosek by se dožil stovky

Propagátor martinůovských jevištních děl Václav Nosek by se dožil stovky
Více

Vychází kniha Hrůša o Martinů

Vychází kniha Hrůša o Martinů
Více

PhDr. Kateřina Maýrová byla oceněna medailí Nadace Bohuslava Martinů

Dlouholetá členka Správní rady Nadace Bohuslava Martinů PhDr. Kateřina Maýrová byla oceněna medailí Nadace Bohuslava Martinů za celoživotní přínos k poznávání a zpřístupňování odkazu Bohuslava Martinů.
Více

Soutěž Martinů zná své vítěze. Jsou jimi trumpetista Walter Hofbauer a cembalista Jiří Havrlant

V Soutěži Nadace Bohuslava Martinů zvítězili trumpetista Walter Hofbauer (kategorie dechové nástroje – flétna, klarinet, trubka) a cembalista Jiří Havrlant (kategorie cembalo).
Více

Martinů na online koncertě Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Tradiční prolog festivalu Dny Bohuslava Martinů ve Španělském sále Pražského hradu nemohl proběhnout na konci listopadu z důvodů vládních opatření. Nyní Hudba hradní stráže a Policie ČR program koncertu nahrála a je k dispozici online. Připojil se tak k dalším koncertům festivalu, které jsou na stránkách Nadace Bohuslava Martinů přístupné ke zhlédnutí po celý rok.
Více

Poslední číslo Martinů Revue roku 2020

Vychází poslední číslo časopisu Martinů Revue roku 2020. Co v něm najdete? Například velký rozhovor Aleše Březiny s Frankem Peterem Zimmermanem a Jakubem Hrůšou, kteří sklízí nadšené reakce na své nové CD s houslovými koncerty Martinů. Dále časopis přináší například velký portrét Jaroslava Mihuleho, muzikologa, jenž Martinů zasvětil velkou část svého profesního života. Jaroslav Mihule nedávno oslavil 90. narozeniny.
Více

Rozhovor s Petrem Holmanem, violistou Zemlinského kvarteta

Na koncertu k 25. výročí založení Institutu Bohuslava Martinů vystoupí Zemlinského kvarteto, které přednese skladby Martinů a Kalabise. Před pondělním koncertem jsme si povídali s Petrem Holmanem, který v kvartetu hraje na violu.
Více

Výroční cena Nadace Bohuslava Martinů pro Guarneri Trio Prague

Členové Guarneri Tria Prague, klavírista Ivan Klánský, houslista Čeněk Pavlík a violoncellista Marek Jerie byli oceněni Výroční cenou Nadace Bohuslava Martinů za celosvětovou reprezentaci a propagaci díla význačného českého skladatele, kterého soubor uváděl opakovaně koncertně i na nahrávkách.
Více

Nahrávka Kytice Martinů mezi Top 10 roku

David Hurwitz, renomovaný kritik a hlavní tvář webu ClassicsToday, zveřejnil svůj seznam nahrávek, které ho v tomto roce nejvíce zaujaly. Jednou z nich je i CD s Kyticí Bohuslava Martinů a Filharmonickými Tanci jeho žáka, Jana Nováka! Srdečně gratulujeme Tomáši Netopilovi, Symfonickému orchestru Českého rozhlasu, Michaele Zajmi, Kateřině Kněžíkové, Adamu Plachetkovi a Jaroslavu Březinovi, Pražskému filharmonickému sboru a samozřejmě také labelu Supraphon Classics.
Více

Nové CD s houslovými koncerty Martinů v podání Franka Petera Zimmermana, Jakuba Hrůši a Bamberských symfoniků

U vydavatelství BIS Records právě vyšlo nové CD, které je výsledkem společné práce vynikajícího houslisty Franka Petera Zimmermanna, Jakuba Hrůši a Bamberských symfoniků. Společně nahráli oba houslové koncerty Bohuslava Martinů. Zimmermann k nim přidal ještě Sonatu pro sólové housle, Sz. 117 Bély Bartóka.
Více

Gardiner bude v neděli dirigovat Českou filharmonii. Zazní i Martinů

Nedělním koncertem zahájí Česká filharmonie sérii adventních koncertů. Již tuto neděli bude orchestr řídit Sir John Eliot Gardiner, slavný dirigent a jeden z průkopníků historicky poučené interpretace, ale také velký milovník a propagátor české hudby. Vedle děl Janáčka a Voříška zazní Sinfonieta La Jolla pro klavír a komorní orchestr Bohuslav Martinů. V díle, které napsal Martinů v New Yorku v roce 1950, usedne za klavír Igor Ardašev. Koncert bude živě vysílán na ČT Art a facebookové stránce České filharmonie. V Německu, Rakousku a Švýcarsku bude dostupný také na platformě Takt 1. Koncert začíná ve 20:15.
Více

Gratulace k 90. narozeninám prof. Jaroslava Mihuleho

90. narozeniny slaví 1. prosince 2020 přední český muzikolog a odborník na Martinů, pan Jaroslav Mihule. Jeho žena, paní Alena Mihulová, která s ním prožila 65 let společného života, slaví 90tiny o týden později, 8. prosince. Gratulujeme! K tomuto významnému jubileu přinášíme několik gratulací od jeho přátel a obdivovatelů.
Více

Oznámení o přesunutí benefičního koncertu

Z důvodu koronavirové pandemie a nouzového stavu je 6. benefiční koncert přesunut z 9. listopadu 2020 na 7. června 2021. Místo konání koncertu, program ani účinkující se nemění.
Více

Historický úspěch pro muzikologii: Institut Bohuslava Martinů získal prestižní cenu za výzkum

Český muzikologický výzkum zaznamenal v minulých dnech nevídaný úspěch: Institut Bohuslava Martinů získal za svůj dlouhodobý projekt Souborného vydání díla Bohuslava Martinů Cenu předsedkyně Grantové agentury ČR za rok 2020. Jde vůbec o první ocenění tohoto druhu udělené nestátní neziskové organizaci v oboru muzikologie. Projekt byl vybrán z desítek kandidátů v kategorii společenské a humanitní vědy, a umístil tak muzikologii vedle přírodovědných oborů jako molekulární biologie, genetika, matematika nebo chemie.
Více
Zobrazuji aktuality 21 - 40 z 414
← Předchozí stránka   Další stránka →