AKTUALITY

Odešel Gregory Terian, nadšený propagátor hudby Bohuslava Martinů

Dne 17. října 2023 zemřel ve věku 92 let Gregory Terian, zakládající předseda International Martinů Circle.
Více

Profesor Jaroslav Mihule dostal Cenu Ministerstva kultury

Cenu ministerstva kutury za rok 2022 za přínos v oblasti hudby dostal muzikolog Jaroslav Mihule, specialista na Bohuslava Martinů, za celoživotní muzikologickou a pedagogickou činnost.
Více

Byla udělena cena Nadace Bohuslava Martinů

Cenu Nadace Bohuslava Martinů letos získali Daniel Matejča a Jan Schulmeister. Ředitel Nadace Bohuslava Martinů ocenění předal vítězům po finálovém kole soutěže Concertino Praga, které probíhalo dne 16. září 2023 v pražském Rudolfinu.
Více

Pamětní medaile Bohuslava Martinů byla udělena PhDr. Ivanu Rumlovi

Nadace Bohuslava Martinů udělila pamětní medaili dramaturgovi, muzikologovi a hudebnímu publicistovi PhDr. Ivanu Rumlovi.
Více

Výstava šatů Magdaleny Kožené

Už jen do 17. září je možné navštívit výstavu "Daniela Flejšarová – Magdalena Kožená. Koncert pro dva smysly", na které jsou vystaveny i šaty pro Juliettu z roku 2008.
Více

Martinů na festivalu Dvořákova Praha 2023

Návštěvníci 16. ročníku festivalu Dvořákova Praha uslyší na několika koncertech i díla Bohuslava Martinů.
Více

Řecké pašije na medici.tv

Přinášíme Vám možnost shlédnout celý záznam velkolepé inscenace opery "Řecké pašije" Bohuslava Martinů, která byla uvedena na letošním ročníku Salzburger Festspiele. Nechte se vtáhnout do dojemného příběhu plného vášně a ponořte se do hlubokých filozofických úvah opery, která stále rezonuje s aktuálními otázkami lidské existence. Registrace je zdarma na medici.tv
Více

Nové číslo Martinů Revue.

Přinášíme vám nové číslo Martinů Revue plné barevných zážitků s Martinů. Čekají v něm na vás například nedávné fotografie z Nice, kam Petr Veber sledoval stopy Bohuslava Martinů, ohlédnutí za úspěšným americkým turné Brněnské filharmonie, rozhovor s japonským dirigentem Tatsuyou Shimonem, a na závěr Vás seznámíme s novými nahrávkami na CD. Časopis je k dispozici v tištěné i elektronické podobě.
Více

Zažít Martinů | Celodenní festival v Poličce

Sobota 26. srpna 2023. Pestrý program nového festivalu pro všechny věkové kategorie, který je lákavý pro laiky i milovníky klasické hudby. Zahrnuje hudební herny pro děti, kostýmované prohlídky rodné světničky, koncerty i letní kino.
Více

Řecké pašije na Salcburském festivalu

Salcburský festival 2023 přinese výjimečnou uměleckou událost – uvedení opery "Řecké pašije" od Bohuslava Martinů. Ve dnech od 13. do 27. srpna budou moci návštěvníci festivalu shlédnout tuto operu pod režijním vedením Simona Stonea a pod taktovkou Maxima Pascala.
Více

Prestižní německé hudební ceny získali Jakub Hrůša i cembalista Esfahani

Mezi letošní vítěze prestižní soutěže Opus Klassik patří cembalista Mahan Esfahani a dirigent Jakub Hrůša.
Více

Dirigent Dennis Russell Davies v rozhovoru na OPERA PLUS

Dennis Russell Davies, významný dirigent a hudební ředitel Filharmonie Brno, byl hostem Rozhovoru PLUS s dirigentem Janem Bubákem. V tomto rozhovoru otevřeně hovoří o důvodech svého odchodu z amerického kontinentu a své hudební inspiraci. Zvláštní pozornost věnuje právě Bohuslavu Martinů a zároveň sdílí své zážitky z nedávné návštěvy Institutu Bohuslava Martinů.
Více

Přímý přenos Slavnostního znovuotevření Císařských lázní

Dnes večer vysílá ČT art přímý přenos koncertu ke slavnostnímu znovuotevření Císařských lázní, na kterém Karlovarský symfonický orchestr zahraje skladby Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů.
Více

Pavel Haas Quartet živě z Londýna

V pondělí 12. června zahrál Pavel Haas Quartet nejen Bohuslava Martinů v londýnské Wigmore Hall. Koncert byl přenášen živě, jeho záznam je stále k dispozici.
Více

45. výročí úmrtí Charlotte Martinů

V letošním roce uplyne 45 let od úmrtí Charlotte Martinů a příští rok přinese oslavy jejích 130. narozenin.
Více

Martinů zněl v Římě

Během tří večerů - 26., 27. a 28. května - měli posluchači v římském Sala Santa Cecilia příležitost slyšet skladby Bohuslava Martinů.
Více

Nový svazek Souborného vydání: Fresky a Paraboly

Nový svazek Souborného vydání díla Bohuslava Martinů vyšel u nakladatelství Bärenreiter. Jedná se o jedenáctý svazek, který byl připraven Institutem Bohuslava Martinů na základě zadání Nadace Bohuslava Martinů. Tento svazek obsahuje Martinů orchestrální skladby "Fresky Piera della Francesca, H 352" a "Paraboly, H 367".
Více
Zobrazuji aktuality 21 - 40 z 535
← Předchozí stránka   Další stránka →