AKTUALITY

31
ÚT
LEDEN 2017


Vychází poslední číslo Martinů Revue roku 2016!

Co přináší poslední vydané číslo Martinů Revue?

Zejména výňatky z recenze Nigela Simeoneho z prestižního časopisu NOTES, věnující se prvním dvěma svazkům Souborného kritického vydání díla Bohuslava Martinů (Epos o Gilgamešovi a Symfonie č. 4), druhou část rozsáhlého portrétu Jiřího Bělohlávka od prezidenta International Martinů Circle Jakuba Hrůši či rozhovor Anny Matouškové s klavíristou Ivo Kahánkem o jeho vztahu k Bohuslavu Martinů.

Aktuální číslo Martinů Revue také obsahuje informace o výzkumu týkajícího se Bohuslava Martinů. Jde o text Tullyho Potera o americkém houslistovi Williamovi Krollovi, který premiéroval Martinů skladby Smyčcový sextet, H 224 a Smyčcový kvartet č. 7 (Concerto da camera), H 314 či článek od Anne van Malderen o smyčcovém kvartetu Pro Arte, pro které Bohuslav Martinů složil Koncert pro smyčcový kvartet a orchestr, H 207.

Celý obsah aktuálního čísla najdete ZDE.

Chcete-li dostávat pravidelně poštou časopis Martinů Revue a k tomu každoročně unikátní CD s historickými skladbami a také s nahrávkami z festivalu Dny B. Martinů, staňte se členy International Martinů Circle!
Více informací zde.