LIDÉ

Dozorčí radaČLENOVÉ


MgA. Radek Křižanovský,
houslista a dramaturg ▼
MgA. Radek Křižanovský

Narozen 7. 10. 1968 v Rakovníku. Vystudoval Pražskou konzervatoř a HAMU v Praze, obor housle. Od roku 1989 do roku 1997 byl členem České filharmonie. V této době založil i Kvarteto Apollon, jehož členem je dodnes. Od roku 2000 do roku 2015 organizoval a pořádal několik festivalů sdružujících se pod hlavičkou České kulturní slavnosti (Tanvaldské hudební jaro, MartinůFest v Poličce, Malostranské komorní slavnosti, Bystřické zámecké slavnosti a další). V roce 2014 přijal nabídku na moderování na Radiu Classic, tuto činnost ukončil v roce 2015, kdy byl přizván na post dramaturga festivalu Dvořákova Praha. Po skončení funkčního období v roce 2018 přijal nabídku z České filharmonie a stal se dramaturgem Českého spolku pro komorní hudbu. Je jednatelem a majitelem společnosti Film and Concert Production, s.r.o., která se zabývá převážně nahráváním filmové a klasické hudby. Na svém kontě má řadu takových titulů, jako je Obsluhoval jsem anglického krále, Želary, ale i projekty pro renomovaná vydavatelství, jako je Decca, Sony a Deutsche Gramophone, či britskou televizní stanici BBC. V roce 2017 byl nominován společností AHUV na post radního Státního fondu kultury, kde působí dodnes, v současné době jako předseda Rady.


PhDr. Ludvík Kašpárek,
muzikolog a hudební publicista ▼
PhDr. Ludvík Kašpárek

Má na svém kontě dlouholetou praxi v českém hudebním životě. Je činný jako hudební kritik a publicista v denním a odborném tisku, je rovněž autorem odborných textů v koncertních programech České filharmonie a Pražských symfoniků (FOK). V letech 1968 – 1989 působil jako hudební redaktor  tehdejšího Československého rozhlasu.

V letech 1992-1999 byl tiskovým mluvčím České filharmonie, uváděl veřejné generální zkoušky orchestru a moderoval cykly koncertů určené mladým posluchačům. V letech 1999 – 2007 byl ředitelem východočeské Komorní filharmonie Pardubice, zároveň od roku 1999 působí jako dramaturg Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii.


Žofie Vokálková,
flétnistka ▼
Žofie Vokálková

(1971)
Studovala flétnu na Konzervatoři v Praze u prof.Františka Malotína a dále ve Francii u Christiana Lardé a Švýcarsku u Jamese Galwaye.

K nejdůležitějším soutěžním oceněním patří 1. cena v  mezinárodní soutěži "Concertino Praga", 3. cena v mezinárodní soutěži vítězů evropských soutěží "Pacem in terris" v Německu a v mezinárodní soutěži "Pražské jaro" získala "Cenu hlavního města Prahy". V září roku 2000 získala jako první Evropanka Special Prize v prestižní soutěži "Web Concert Hall Competition" v New Yorku.
 Působila jako první flétnistka a solistka orchestrů Virtuosi di Praga a Symfonického orchestru hl.m.Prahy FOK.
Má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry / Francie, Německo, Řecko, Španělsko, Rakousko, USA, Japonsko, U.A.E, Rusko, Gruzie, Litva ... /, je častým hostem významných mezinárodních festivalů.
Od roku 2009 je též zastupována americkou agenturou ConcertArtist v USA. V rámci amerických turné již vystoupila např. v Czech Center v New Yorku a na mnoha festivalech v USA.

V současné době se věnuje rozsáhlému projektu, který mapuje téma - tvorbu žen skladatelek napříč staletími. V České republice projekt zazněl v rámci komorní řady  České filharmonie, dále byl prezentován na velmi úspěšném turné v USA, Rusku, Německu a Litvě.
V roce 2013 získala ocenění „Žena regionu Středočeského kraje“ pořádané pod záštitou Senátu za dlouhodobý přínos v oblasti kultury.

Žofie Vokálková vede pravidelně mistrovské kursy a absolvuje sólová koncertní turné v Evropě, USA a Japonsku.
Na svém kontě má více než desítku sólových a komorních CD.