BENEFIČNÍ KONCERTY

7. benefiční koncert pro Institut Bohuslava Martinů

se bude konat 11. listopadu 2021

Na sedmém benefičním koncertě na podporu činnosti Institutu Bohuslava Martinů vystoupí Guarneri Trio Prague. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu 2021 v Profesním domě na Malostranském náměstí v Praze.

Guarneri Trio Prague
čtvrtek 11. listopadu 2021, 19:30
Profesní dům, Malostranské náměstí 2/25, Praha 1

Fotografie Zdeňka Chrapka:


Guarneri Trio Prague

Čeněk Pavlík - housle
Marek Jerie - violoncello
Ivan Klánský - klavír

Guarneri Trio Prague patří od svého založení v roce 1986 ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Zcela ojedinělé spojení umělecké zralosti a expresivity, které soubor nabyl během dlouhodobé hudební spolupráce, vytváří slibný předpoklad pro další úspěšné působení ve čtvrtém desetiletí jeho kariéry. Guarneri Trio Prague pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku. Pro Supraphon a francouzské vydavatelství Praga Digitals nahrálo Guarneri Trio Prague mimo jiné všechna klavírní tria Beethovena, Mendelssohna, Schuberta, Dvořáka, Šostakoviče, Brahmse, Suka, Mozarta a Smetany. Nahrávky Guarneri tria Prague byly mnohokrát mezinárodně oceněny (Diapason d‘ Or, Le monde de la Musique, Choc).


Program:

Bohuslav Martinů: Bergerettes pro housle, violoncello a klavír, H 275

Luboš Fišer: Trio pro housle, violoncello a klavír

Dmitrij Šostakovič: Trio č. 2 e moll pro housle, violoncello a klavír, op. 67


PŘEDCHOZÍ REZERVACE NUTNÁ!
Minimální výše daru je 2 000 Kč

Kateřina Nová
benefice@martinu.cz

Institut Bohuslava Martinů děkuje Guarneri Triu Prague za ochotu účinkovat na benefičním koncertu za symbolický honorář, Nadaci Bohuslava Martinů za dlouholetou kontinuální podporu a finanční skupině RSJ a Emun Partners za finanční podporu koncertu.

Je možné uzavřít darovací smlouvu a hodnotu bezúplatného plnění (daru) následně odečíst od základu daně dle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, § 15, odst.). Pokud se nemůžete zúčastnit benefičního koncertu a přesto byste chtěli podpořit činnost Institutu Bohuslava Martinů, můžete tak učinit zasláním daru na účet (2300633685/2010, Fio banka).

Hlavní partner:

 

Partneři a sponzoři: